Przenosiny bloga

Witajcie! Z rozrzewnieniem żegnam MK Czytuje - jednak cały ten blog, wszystkie posty i komentarze odnajdziecie na mojej stronie
Zapraszam Was na nią serdecznie!

środa, 29 maja 2013

Przysięga - Kimberly Derting

W Ludanii, kraju brutalnym, w którym każda klasa społeczna posługuje się innym językiem, a znajomość języków klas wyższych jest kara śmiercią żyje Charlie, córka karczmarzy, która rozumie każdy z nich. Ujawnienie jej tajemnicy może oznaczać tylko śmierć. Kraj pogrąża się w powoli w chaosie ze względu na buntowników, którzy chcą dojść do władzy. Charlie spotyka tajemniczego Max , który zdaje się znać jej tajemnicę oraz Xandera, który pomaga jej w potrzebie...
Sam tytuł dotyczy słów przysięgi, którą dzieci wypowiadały każdego dnia, a która bardzo obrazuje ustrój w tym państwie:

"Dopóki oddycham, będę wielbić moja królową.
 Dopóki oddycham, będę przestrzegać prawa mojego kraju.
 Dopóki oddycham, będę szanować wyżej postawionych.
  Dopóki oddycham, będę przyczyniać się do dobrobytu mojej klasy.
Dopóki oddycham, będę donosić na wszystkich którzy zagrażają mojej królowej i krajowi.
Przysięgam robić to wszystko, dopóki oddycham."

Przysięga była cudowna, a sama historia rewelacyjna...niestety bardzo krótka, dlatego mam nadzieje,iż historia będzie kontynuowana. Sam system klasowy oraz postać królowej i historie związane z jej poprzedniczkami są bardzo oryginalne.
Każda królowa posiada w sobie moc - jest to jej esencja. Tylko kobiety mogą ją posiadać lub otrzymać, a ich krew zawsze jest błękitna nawet z przed kilku pokoleń. Za to mężczyźni jej nie posiadają, m.in. dlatego żaden potomek męskiego rodzaju  nie zasiądzie na tronie - przynajmniej dopóki ówczesna królowa żyje. Poniższy fragment opisuje proces przekazywania Esencji kolejnym pokoleniom. Sama historia z tym związana jest naprawdę świetnie pomyślana, więc zostawiam zainteresowanym tzw. marchewkę na kiju i mocno zachęcam do tej książki;)

 "... Otworzyła drzwi swojej duszy, swojego głęboko ukrytego jestestwa. Swojej Esencji. Czuła jak pulsuje życiem, w odróżnieniu od jej ciała..."

Nasza bohaterka nie jest tchórzem, a lekko zadziorną dziewczyna, która spotyka wiele ciekawych osób na swojej drodze, zakochuje się - zastanawiając się czy na pewno we właściwej osobie... Jak już pisałam czekam na więcej;) Przysięgę polecę młodzieży, lubiącym fantastykę, książki futurystyczne i apokaliptyczne.


Tytuł: Przysięga
Autor: Kimberly Derting
Data i miejsce wydania: 14-12-2013
Wydawnictwo: Amber
Ilość Stron: 272
Seria: -

Wyzwania: -

                             

Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz swój ślad lub/i zaczniesz obserwować MK Czytuje i MK Gotuje w Google lub na FB. Ponadto zapraszam Wszystkich do wzięcia udziału w Wyzwaniach na MK Czytuje: Czytamy Polecane Książki oraz Czytamy Norę Roberts. Konkursy na blogu znajdziesz tutajJeśli jesteś na mojej stronie pierwszy raz został namiary na swojego bloga. 
Pozdrawiam Ciepło Marta Kor - MK Czytuje

4 komentarze:

Kasia P pisze...

Też mam tą książkę i mi bardzo się podobała:)
czekam na jej kontynuacje:)

Marta Kor pisze...

a będzie kontynuacja?? bo jeśli tak to czekam niecierpliwie! dzięki za komentaz i zapraszam ponownie!

Kasia P pisze...

tak będzie kontynuacja:)

Marta Kor - MK Czytuje i MK Go pisze...

to fajnie;)