Przenosiny bloga

Witajcie! Z rozrzewnieniem żegnam MK Czytuje - jednak cały ten blog, wszystkie posty i komentarze odnajdziecie na mojej stronie
Zapraszam Was na nią serdecznie!

środa, 8 maja 2013

Trochę o serii książek: Za Sceną, Ostra Gra Olivii Cunning

Seria książek Olivii Cunning przedstawia nam świat muzyków znanego zespołu rockowego. Książki skupiają się na ich życiu zawodowym, erotycznym i uczuciowym. Każda część opowiada losy jednego z nich. 
Za Sceną to pierwsza część tego cyklu. Książka opowiada o gitarzyście zespołu Bryanie, który w sferze muzycznej ma wszystko, a w sferze uczuciowej nic. Każdy jego związek kończy się tak samo. Kobiety nie sypiają tylko z nim ale także z innymi członkami zespołu, a on pragnie monogamicznej, wiernej miłości z jedną kobietą do końca życia. I tu pojawia się cudowna Pani doktor Myrna, która jest silną, wyzwoloną kobietą oczywiście po przejściach, które nie pozwalają jej już wierzyć w miłość.
Pytanie brzmi: Czy pokonają przeciwności losu i będą dla siebie tymi jedynymi? O tym każdy z nas musi przekonać się sam. 
Książka napisana jest dobrze, mocno przesycona erotyzmem i różnymi rodzajami seksu. Jeśli lubimy taką tematykę to warto po nią sięgnąć. Czyta się lekko,szybko i przyjemnie. Mnie osobiście z całej książki zainteresował temat, którym zajmuje się także Pani doktor, czyli gruppies. Książka ukazuje nam jak wiele są w stanie zrobić fanki/fani dla swoich idoli. Gruppies traktują swoje ciała lekceważąco i potrafią naprawdę deptać własnych siebie dla wymarzonych artystów. Jest to dla mnie nie do pomyślenia.
*Na pytanie w książce czy przespałabyś się z naprawdę fajnym facetem, który właśnie wszedł do baru? 
*odpowiadały: No coś ty przecież nie jesteśmy łatwe albo nie
*ale na pytanie czy gdyby, któryś z członków zespoły chciał się z nią przespać 
*odpowiadały że oczywiście i nie są one przez to łatwe bo znają i kochają go.

Wszystko to wydaje się absurdem, ale widzimy to nawet dzisiaj. Choćby sławetna afera z biletami na koncert Bibera, gdzie dziewczyny sprzedawały siebie ab tylko je dostać. Uważam,iż w dzisiejszych czasach idole postrzegani są inaczej niż kiedyś. Przeraża mnie fakt, iż niektórzy potrafią zrobić tak wiele dla praktycznie obcych sobie ludzi. To co widzimy to nie zawsze jest prawdziwa osoba, ale często jej wizerunek.

Ostra Gra to druga część książki opowiadająca historię wokalisty zespołu Sinnersów. Ta książka zdecydowanie podobała mi się mniej. Było więcej ostrego seksu w najróżniejszych miejscach i pozach i mimo jakiejś fabuły - zagłuszał on wszystko. Sed przyciągający tłumy Gruppies i sypiający z wieloma z nich pragnie zagłuszyć w ten sposób stratę ukochanej - notabene ze swojej winy. Pojawia się ona ponownie w jego życiu - tworząc w nim różnego rodzaju zawirowania. W tej książce także zawarte jest kilka ciekawych wątków - niestety potraktowanych jak dla mnie bardzo pobieżnie  Pierwszym z nich jest oczywiście Gruppies i ich nienawiść do Jessiki - oczywiście wszystkie fanki wiedzą iż zostawiła ona cudownego wokalistę - oraz ich chęci bycia na jej miejscu i mszczenia się za jego  krzywdy...;/ Drugim tematem jest molestowanie kobiet, które zostało poruszone na koniec książki. Seks za zaliczenie przedmiotu na uczelni czy zachowanie pracy...Fajny temat lecz autorka ukazała nam jedynie,że jest to złe postępowanie, a główna bohaterka będąc silną kobietą nie poddała się temu i postanowiła walczyć z prześladowcą. 

Czekam teraz na część 3 zobaczymy czy okaże się lepsza czy gorsza... Tak naprawdę dla mnie seks winien być dodatkiem w książkach, a nie ich motywem przewodnim. Dlatego tak lubię Norę Roberts - jak to książki z wątkiem romantycznym seks występuje  ale jest on tylko obrazem relacji bohaterów, a nie fabułą książki

Tytuł: Za Sceną oraz Ostra Gra
Autor: Olivii Cunning
Data i miejsce wydania: 2012-2013
Wydawnictwo: Amber
Seria: Sinners on tour

                        
                       
                           
Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz swój ślad lub/i zaczniesz obserwować MK Czytuje i MK Gotuje w Google lub na FB. Ponadto zapraszam Wszystkich do wzięcia udziału w Wyzwaniach na MK Czytuje: Czytamy Polecane Książki oraz Czytamy Norę Roberts oraz Wyzwanie Biblioteczne. Konkursy na blogu znajdziesz tutajJeśli jesteś na mojej stronie pierwszy raz został namiary na swojego bloga. 

5 komentarzy:

Klasyka Literatury Śmieciowej pisze...

Mam podobne odczucia. Pierwsza część była ok, druga znacznie gorsza, a trzecia (która chronologicznie powinna być piąta, ale autorka nie mogła się dogadać z wydawcą) to już po prostu dramat :(

Marta Kor pisze...

co zrobić widać że babka się stara ale jej do końca nie wychodzi;) pozdrawiam

Barbara Pelc pisze...

Zupełnie nie moja bajka.

Weronika Walter Tomala pisze...

Czytałam Ostrą grę i książka nie przypadła mi do gustu. Sceny erotyczne z czasem robiły się bardzo nużące i zaczęłam je pomijać. Co do treści - moim zdaniem zbyt uboga.

pola07 pisze...

Nie wiem co wy czytałyście ale książka jest po prostu mega!!!!!!Jeśli chodzi o romans ma wszystko co potrzeba a do tego pełna humoru :) miejscami uśmiałam się do łez :) I nie mówię tu o tylko o 1 części bo rzeczywiście była na 4 może z małym plusem ale każda kolejna była jeszcze lepsza.Druga na 5 trzecia na 6 a potem za mało skali. Część o Ericku perkusiście tak wyryła mi się w pamięci że do dzisiaj ciepło mi na serduszku.Z czystym sumieniem polecam