Przenosiny bloga

Witajcie! Z rozrzewnieniem żegnam MK Czytuje - jednak cały ten blog, wszystkie posty i komentarze odnajdziecie na mojej stronie
Zapraszam Was na nią serdecznie!

wtorek, 4 czerwca 2013

Cień - Cody McFayden

O tym autorze mówi się, iż osiągnął sukces przekraczając granice, których nikt nie przekroczył do tej pory. Wszystkie jego książki są według mnie rewelacyjne, lecz ta pierwsza jest tą która mną wstrząsnęła i ukazała jak potworny ból może przeżywać człowiek i jak wielka walkę trzeba podjąć z samym sobą, aby przeżyć. Cień Code'go, porównywany jest z Milczeniem Owiec i Hannibalem Tomasa Harrisa.
Cień opowiada o agentce FBI Smoky Barrett, która ściga seryjnych morderców i jeden z nich na jej oczach zabija jej męża i dziecko a ją ciężko okalecza- udaje jej się go zabić, lecz odciska to na niej niewyobrażalne piętno. Smoky przysięga sobie, iż już nigdy nie weźmie broni do rąk, lecz czeka ją nowe zadanie i nowy przestępca, który nie tylko wie co ona robi, ale także wie co myśli i wie kogo ona kocha - informując ją jaką śmiercią ten ktoś zginie.


 „Większość ludzi jest w gruncie rzeczy dobra i nie zasługuje na to gówno, które na nie spada.” 
James Patterson 

Cień jest ostrą, skłaniającą do myślenia i pełna akcji lekturą, którą polecam każdej osobie, lubiącej mocne książki z przekazem, w których równie ważna jest walka umysłu jak i ciała. Dla mnie drugim dnem tej książki jest ta walka o przetrwanie człowieka, o mocy ludzkich charakterów i o nadziei, która tli się w każdym z nas. Nie jest to książka dla dzieci, ani osób nie mogących znieść drastycznych scen. Za to ludzie lubiący psychologiczne thrillery zachwycą się ją!

McFadyen nie boi się przekraczać granic, tworząc książkę niezwykle inteligentną i realistyczną książkę z okrutnym i fascynującym złym charakterem.Dziś brak mi takich książek.
Ciężko mi określić czy ta krótka recenzja była wystarczająco obiektywna, pewnie nie jeden wykształcony na tym polu człowiek znalazł by jakieś ale...ja go nie widzę!

"Żadna noc nie może być aż tak czarna, żeby nigdzie nie można było odszukać choć jednej gwiazdy. Pustynia też nie może być aż tak beznadziejna, żeby nie można było odkryć oazy. Pogódź się z życiem, takim jakie ono jest. Zawsze gdzieś czeka jakaś mała radość. Istnieją kwiaty, które kwitną nawet w zimie" 
Phil Bosmans
Tytuł: Cień
Autor: Cody McFayden
Wydawnictwo: Amber
Seria: 1 z 3 książek o agentce FBI Smoky Barrett
Zobacz również:
Maska Śmierci


Wyzwania: -

                             

Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz swój ślad lub/i zaczniesz obserwować MK Czytuje i MK Gotuje w Google lub na FB. Ponadto zapraszam Wszystkich do wzięcia udziału w Wyzwaniach na MK Czytuje: Czytamy Polecane Książki oraz Czytamy Norę Roberts. Konkursy na blogu znajdziesz tutajJeśli jesteś na mojej stronie pierwszy raz został namiary na swojego bloga. 
Pozdrawiam Ciepło Marta Kor - MK Czytuje

1 komentarz:

Barbara Pelc pisze...

Brzmi wstrząsająco! Wspaniała!