Przenosiny bloga

Witajcie! Z rozrzewnieniem żegnam MK Czytuje - jednak cały ten blog, wszystkie posty i komentarze odnajdziecie na mojej stronie
Zapraszam Was na nią serdecznie!

sobota, 22 czerwca 2013

Pocztówkowi Zabójcy - James Patterson Liza Marklund


foto z empik.com
W Paryżu, Atenach i innych stolicach europy dochodzi do brutalnych i okrutnych morderstw młodych par wędrujących po kontynencie. Przed każdą zbrodnią do dziennikarza miejscowej gazety przychodzi wysłana przez zabójcę pocztówka z cytatem z Szekspira. Tymczasem w sztokholmskim Grand Hotelu zostają znalezione kolejne ofiary. Kamery monitoringu rejestrują twarze kobiety i mężczyzny, którzy jako ostatni odwiedzili Duńczyków w hotelowym pokoju. Czy to ono są pocztówkowymi zabójcami? Sztokholmska policja i prokuratura są bezradne. Odpowiedzi na te pytania będą szukać Dessie Larsson - sztokholmska reporterka i detektyw z wydziału zabójstw z NY Jacob Kanon. Jack ma osobisty powód aby ścigać zabójców - w Rzymie poderżnęli gardło jego ukochanej córce. Kim są zabójcy co nimi kieruje?
Pocztówkowi Zabójcy to dobry thriller, opowiedziany zarówno z perspektywy śledczego jak i zabójcy. Czyta się szybko i wciąga od początku, choć muszę przyznać, że czytałam lepsze książki Pattersona i nie wiem czy to wina tego, iż pisał z kimś czy po prostu nie podrasowała mi do końca fabuła;) Główni bohaterowie są przedstawieni w interesujący sposób, a motywy i wynaturzenie zabójców przerażające i "nie mieszczące się w głowie". Zakończenie dość ciekawe i momentami nieoczekiwane. Polecę ją fanom thrillerów i kryminałów. Tytuł: Pocztówkowi Zabójcy
Autor: James Patterson, Liza Marklund
Data i miejsce wydania: 2011
Wydawnictwo: Albatros

James Patterson - pisarz, który zasłynął m.in. serią o Alexie Crossie ( m.in.  "W sieci pająka", "Wielki zły wilk" czy "Cztery ślepe Myszki") czy książkach typu "Miesiąc Miodowy" oraz jedną z moich ulubionych bardzo przejmującej i wspaniałej "Listy pisane miłością", które szczególnie polecam, gdyż James jest uznawany za pisarza stricte sensacyjno-kryminalnego, a ten dramat miłosny jest po prostu rewelacyjny. 
Liza Marklund - szwedzka dziennikarka i pisarka. Jedną z jej najpopularniejszych książek jest Zamachowiec.


Wyzwania: -

                             

Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz swój ślad lub/i zaczniesz obserwować MK Czytuje i MK Gotuje w Google lub na FB. Ponadto zapraszam Wszystkich do wzięcia udziału w Wyzwaniach na MK Czytuje: Czytamy Polecane Książki oraz Czytamy Norę Roberts. Konkursy na blogu znajdziesz tutajJeśli jesteś na mojej stronie pierwszy raz został namiary na swojego bloga. 
Pozdrawiam Ciepło Marta Kor - MK Czytuje

4 komentarze:

prosperiusz pisze...

Z chęcią po nią sięgnę :)

Marta Kor pisze...

polecam także inne książki Patersona szczególnie serię z Aleksem Crossem W Sieci Pająka jest świetne!

Barbara Pelc pisze...

Fajna lektura!

Marta Kor pisze...

na pewno warta przeczytania!