Przenosiny bloga

Witajcie! Z rozrzewnieniem żegnam MK Czytuje - jednak cały ten blog, wszystkie posty i komentarze odnajdziecie na mojej stronie
Zapraszam Was na nią serdecznie!

poniedziałek, 24 czerwca 2013

Wilki w Ścianach Neil Gaiman


Tytuł Wilki w Ścianach
Autor Neil Gaiman
Ilustracje Dave McKean
Wydawnictwo MAG
Rok Wydania 2004

Neil'a już znacie z moich poprzednich postów. Autor cudownych książek i komiksów. W Wilkach w Ścianach połączył swoje siły z Dave McKean, który wykonał ilustrację do tej cudownej książki dla dzieci. Książka z gatunku straszna - niestraszna. Dave stworzył wiele okładek płyt, komiksów i książek - współpracował z Kingiem czy Stonesami.


Jest to bajka o Lucy i jej rodzinie. Dziewczynka słyszy w nocy chrobotanie w ścianach. Uważa, że u siebie w domu w ścianach ma wilki. Oczywiście rodzina jej nie wierzy. Pewnego dnia wilki rzeczywiście wychodzą ze ścian. Ale tak nie kończy się ta historia to dopiero początek. Jest to bardzo typowa bajka al'a komiks w stylu Neila i Dave'a, którzy nie pierwszy raz współpracują. Kto czytał Koralinę zauważy podobieństwa w kreacji artystycznej postaci;). To dobra zabawa na 60 kartkach nietypowego formatu bodajże B5. Bajka bardzo fajna. Momentami zabawna, prześmiewcza i z morałem. Dla dzieci i dorosłych lubiących nietypowe zwariowane historie. W tej chwili zaczynam czytać "Nigdziebądź" - znowu rewelacja!

książka wewnątrz
Ta książka bierze udział w wyzwaniu czytamy Fantastykę!weź i Ty klik
Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz swój ślad lub/i zaczniesz obserwować mój blog  w Google lub na FB Pozdrawiam Ciepło

11 komentarzy:

Barbara Pelc pisze...

Czytałam ją kilka miesięcy temu mojej córce, ale niestety jest na nią za mała. Rzeczywiście dość straszna...

kasjeusz pisze...

"Nigdziebądź" to moja ulubiona powieść tego autora. :) "Wilków..." jeszcze nie znam, ale kiedyś zamierzam po nie sięgnąć.

prosperiusz pisze...

Chętnie po to sięgnę, ale nie wiem gdzie jej szukać :)

Marta Kor pisze...

kupiłam ją w 2004 roku więc jeśli nie ma w księgarniach to niestety tylko używki można dostać! ;(

Marta Kor pisze...

właśnie słyszałam, że wiele osób lubi akurat tą, a ja mimo że mam ja już kilka lat jakoś o niej zapomniałam...teraz naprawiam błąd;)

Marta Kor pisze...

zgadzam się zdecydowanie jest dla starszych dzieci, albo tych co nie boja się takich historii...za duża wyobraźnia to też czasem jest problem...

Barbara Pelc pisze...

Szukaj w bibliotece.

Barbara Pelc pisze...

Cześć. Zostałaś przeze mnie nominowana do Liebster Blog Award, czyli do zabawy. Po więcej informacji zapraszam do siebie ;)

Marta Kor pisze...

dzięki za nominację! pozdrawiam

Sylwia Węgielewska pisze...

Świetne ilustracje, takie klimatyczne :)

recenzja dodana do wyzwania
pozdrawiam
Miłośniczka Książek

Marta Kor pisze...

dzięki pozdrawiam