Przenosiny bloga

Witajcie! Z rozrzewnieniem żegnam MK Czytuje - jednak cały ten blog, wszystkie posty i komentarze odnajdziecie na mojej stronie
Zapraszam Was na nią serdecznie!

wtorek, 12 listopada 2013

Wyniki Konkursu Wygraj: Inne Zasady Lata

Dostałam w tym konkursie wiele cudnych odpowiedzi na pytanie "Być tolerancyjnym oznacza" i szczerze sama nie mogłam wybrać jednej odpowiedzi, więc zaprzęgłam rodzinkę do pomocy. Głosowali na dane wypowiedzi i w stosunku 3:2 wygrała wypowiedź:"Być tolerancyjnym oznacza… mieć otwarty umysł i serce, starać się zrozumieć i zaakceptować odmienność, nieznane. 

Być tolerancyjnym to być wolnym od wszystkich uprzedzeń, od wszystkich irracjonalnych, narzuconych przez tradycję i otoczenie obaw, które często w sytuacji gdy poznajemy kogoś nowego, gdy stykamy się z czymś nowym, dyktują nam określone zachowania. 
Być tolerancyjnym to być człowiekiem otwartym, czyli być ciekawym ludzi i rzeczy, które są różne od tego, co znamy, lecz nie traktować ich jako błędnych, niemoralnych, złych ale traktować jako okazję do nauki i rozwoju.
Być tolerancyjnym oznacza uczyć się, pracować nad swoim charakterem, bo tolerancja nie jest czymś nabytym, czymś, co można kupić; jest czymś, co należy wypracować. Tolerancja zakłada odmienność i konstruktywny sposób radzenia sobie z ta odmiennością. I tego należy się nauczyć by być tolerancyjnym.
Być tolerancyjnym nie oznacza jednak godzenia się ze wszystkim, trzeba znać także jej granice, by nie doszło do sytuacji, kiedy wszystko jest akceptowalne. Tolerancja to nie obojętność.
Tolerancja ma wiele znaczeń, tak jak wielu jest ludzi. Należy pamiętać, że każdy człowiek ma prawo być sobą i stanowić sam o sobie, a my powinniśmy jego i jego wybory uszanować."


a jej autorką jest Edyta z Zapisek spod poduszki. Gratuluję!


Osobą która zdobyła 2 głosy jest martucha180. Ponieważ nie mam drugiej książki postanowiłam obdarować ją podwójnym głosem w konkursie - rozdawajce na moim blogu, w którym bierze udział;) Mam nadzieje, ze taka nagroda pocieszenia choć trochę osłodzi jej ten dzień;)

Jeszcze raz dziękuję za zabawę i zapraszam do innych konkursów na moim blogu.

Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz swój ślad lub/i zaczniesz obserwować MK Czytuje i MK Gotuje  w Google lub na FB. Ponadto zapraszam Wszystkich do wzięcia udziału w Wyzwaniach na MK Czytuje: Czytamy Polecane Książki oraz Czytamy Norę Roberts. Jeśli jesteś na mojej stronie pierwszy raz został namiary na swojego bloga. Pozdrawiam Ciepło Marta Kor - MK Czytuje

12 komentarzy:

Basia z Czytelni pisze...

Gratuluję dziewczyny!!! Wspaniale:))

prosperiusz pisze...

Gratuluję!

ksiazkowka pisze...

Gratulejszyn! ;D

Edyta - Zapiski spod poduszki pisze...

Dziękuję :D Miło mi niezmiernie, że moja wypowiedź wygrała :) I domyślam się, że wybór tej jednej jedynej odpowiedzi nie był łatwy zadaniem!

Anna P. pisze...

Gratulacje dla zwyciężczyni:D

Piotr Wysocki pisze...

Gorące gratulację! :-)

Cyrysia pisze...

Gratuluje!!!

KulturkaMaialis pisze...

Gratuluję :)

martucha180 pisze...

Gratuluje Edycie! A Jury dziękuję za wyróżnienie i poprawienie humoru!
martucha 180 czyli Marta Kor..a :)

Wiki pisze...

Gratulacje :)

Kiti pisze...

Gratuluję:)

Ola C. pisze...

Gratuluję :)