Przenosiny bloga

Witajcie! Z rozrzewnieniem żegnam MK Czytuje - jednak cały ten blog, wszystkie posty i komentarze odnajdziecie na mojej stronie
Zapraszam Was na nią serdecznie!

wtorek, 10 grudnia 2013

Świadek - Nora Roberts

Elizabeth Fitch to 16-latka, której życie toczy się według grafików i zasad wyznaczonych przez matkę. Ta niezwykle uzdolniona i inteligentna dziewczyna postanawia przeciwstawić się zasadom. Wybiera się na zakupy po bluzę z kapturem, je w MacDonaldzie, na koniec planuje wypad na dyskotekę. "Wybryki", których dokonuje dla nas mogą być czymś normalnym, powszechnym - dla niej to powiew świeżości i niezależności. Elizabeth nigdy Liz wraz z koleżanką na wspomnianej wyżej imprezie poznaje uroczych obcokrajowców, mówiących z rosyjskim akcentem. Liz za namową koleżanki wybiera się na prywatną imprezę do domu jednego z nich. Ta spontaniczna decyzja skutkuje serią zdarzeń, które zmieniają jej życie na zawsze - wprowadzają niebezpieczeństwo i wymuszają ucieczkę. Dwanaście lat później Elizabeth teraz Abigail Lowery nadal się ukrywa. W niewielkim miasteczku jej tajemniczość, wyobcowanie i niechęć nawiązywania znajomości wzbudza tylko zainteresowanie jej osobą. Panną Lowery interesuje się także szef miejscowej policji Brooks, który podejrzewa, że dziewczyna przed czymś ucieka. Czy Ab się otworzy i poszuka ponownie pomocy? A Brooks będzie w stanie jej pomóc i ochronić ją przed ludźmi, którzy nigdy nie zapominają i posiadają szerokie koneksje?

Świadek to niezwykle emocjonujący romans z rozbudowanym wątkiem sensacyjno-kryminalnym, w którym intrygi, korupcja i zbrodnia to chleb powszedni. Znajdziemy w nim barwne postacie: upartych, rodzinnych i pomysłowych facetów, kobiety pełne zapału, niesamowicie zdolne i ukazujące nam co znaczy być silnym i zaradnym. To także zbiór postaci ułomnych, skorumpowanych, żyjących ponad prawem i do szpiku kości nieczułych.
Świadek wciągnął mnie od pierwszych stron. To świetnie skonstruowana powieść. Taką Norę Roberts lubię najbardziej. Czytając tę książkę śmiałam się, dziwiłam, zazdrościłam i pokochałam bohaterów - ich upór, podejście do życia, miłości i rodziny. I choć czasem miałam wrażenie nierealności nie przeszkadzało mi to śledzić losy bohaterów niczym dobry sensacyjny film ze sporą ilością zwrotów akcji.
Podsumowując Świadek to książka dla ludzi lubiących książki sensacyjno-kryminalne z wątkiem romantycznym. To opowieść pełna barwnych postaci, skorumpowanych przedstawicieli prawa, nigdy niezapominającej mafii i zbrodni na ciele i umyśle. To także książka dla fanów Nory Roberts. Ja polecam ją po trzykroć! O podobnej tematyce książki tej autorki, które mogę Wam polecić to np. Mroczne Tajemnice, Willa, Prawdy i Zdrady, Prawo Krwi (Więzy Krwi), Hołd, Ciemna Strona Księżyca, Błękitny Dym. 


Tytuł: Świadek
Autor: Nora Roberts
Data i miejsce wydania: 09-10-2013,  Warszawa
Wydawnictwo: Świat Książki
Ilość Stron: 462
Seria: -
Więcej książek tej autorki znajdziecie tutaj
                             


Jutro post z Serii Jak to zrobić?, w piątek Ocean na końcu drogi GaimanaBędzie mi bardzo miło jeśli zostawisz swój ślad lub/i zaczniesz obserwować MK Czytuje i MK Gotuje w Google lub na FB. Ponadto zapraszam Wszystkich do wzięcia udziału w Wyzwaniach na MK Czytuje: Czytamy Polecane Książki oraz Czytamy Norę Roberts. Konkursy na blogu znajdziesz tutajJeśli jesteś na mojej stronie pierwszy raz został namiary na swojego bloga. 
Pozdrawiam Ciepło Marta Kor - MK Czytuje

49 komentarzy:

ksiazkowka pisze...

Tusia w swoim żywiole - Nora! :)

prosperiusz pisze...

Nie wiedziałem, że Nora pisuje także kryminały ;)

Kraina Czytania pisze...

Książkę chcę przeczytać. Nie ma innej opcji. Niemniej zwróciłam uwagę na te, które wymieniłaś na końcu recenzji. Jest tam "Willa". Powiem Ci, że jak do tej pory uważam, że jest to najlepsza powieść Nory, jaką czytałam. Nie mam pojecia dlaczego. Nie umiem tego wyjaśnić, ale tak czuję. Ta książka ma w sobie to "coś" i chcę do niej wrócić. :-)

Basia z Czytelni pisze...

Początek mnie zaciekawił, nawet cała książka jest dość fajna - tylko czemu te nastolatki są takie durne!!!

Basia z Czytelni pisze...

Nora to romans i kryminał, napisała dużo kryminałów! Nawet ja o tym wiem, bo jeden przeczytałam:))

Joanna - Niedopisanie pisze...

Muszę w końcu przeczytać coś Nory... Ale takie mam zaległości i plany, że sama nie wiem kiedy to się uda. Może w święta będzie więcej czasu. Cały czas mam na liście książkę, którą mi wcześniej poleciłaś, nadal planuję od niej zacząć :)

ksiazkowa-fantazja pisze...

Jednym słowem zapowiada się całkiem ciekawie, byłam w bibliotece, ale zapomniałam o tej autorce, no cóż może następnym razem :)

Cyrysia pisze...

Marzę o tej książce!!! Muszę ją dorwać w swoje ręce. Kurcze i znów przez ciebie zbankrutuje.:) A miałam w grudniu oszczędzać na prezenty dla innych ;)

awiola pisze...

Uwielbiam prozę tej autorki. Z chęcią przeczytam.

Marta Kor - MK pisze...

jak nic;PP

Marta Kor - MK pisze...

haha;) nic dodać nic ująć;)

Marta Kor - MK pisze...

muszą popełniać błędy...a ta popełniła jeden...czy musi całe życie za niego płacić??

Marta Kor - MK pisze...

ja uwielbiam Prawdy i Zdrady;))

Marta Kor - MK pisze...

jestem ciekawa opinii - nawet jakby miała Cię nie zaciekawić lub irytować;) bo Norę albo ludzie lubią albo ich irytuje;p

Marta Kor - MK pisze...

tak następnym razem koniecznie;)

Marta Kor - MK pisze...

a ja przez Ciebie;P ale warto

Marta Kor - MK pisze...

świetnie;)

Edyta - Zapiski spod poduszki pisze...

Ty to tak piszesz o książkach Roberts, że aż się człowiek zastanawia, czemu po nie jeszcze nie sięgnął :) Może kiedyś jeszcze przeczytam coś poza Trylogią kręgu, to będę wiedziała, czy bardziej, czy to książki dla mnie, czy nie.

Marta Kor - MK pisze...

a wiesz, że Daniele Stelle działa na mnie jak płachta na byka...jej styl pisania w ogóle mi nie leży! I uważam, że za dużo ma powtarzających się wzorców...dodatkowo mam wrażenie, że książki które pisze są aż za bardzo podobne do innych...ale może to tylko wrażenie...Nora R. to jedyna autorka romansów którą tak uwielbiam!!

Edyta - Zapiski spod poduszki pisze...

Ja się chyba jakoś tak podświadomie boję, że trafię na coś w stylu Daniele Stelle lub gorzej (nie chcę nikogo obrazic, to po prostu nie dla mnie książki). Niby wiem, że Roberts to nie Stelle, ale jakaś taka obawa we mnie tkwi. Trylogia kręgu się mi spodobała, nie zachwyciła, ale na szczęście nie okazała się tanim romansidłem :)

Co mi przypomina, że moje dwa posty na temat Roberts czekają na dopracowanie :)

Basia z Czytelni pisze...

:) xx

Basia z Czytelni pisze...

Broń Boże, nie... Biedna dziewczyna!

Katarzyna Meres pisze...

Brzmi ciekawie, jak większość jej książek :) Umiesz zachęcić do książki! Chciałam wypożyczyć jakąkolwiek książkę Nory w bibliotece, ale żadna nie była dostępna :( Czytałaś może "Więzy krwi"? Bo znalazłam ostatnio w domu i teraz sobie o niej przypomniałam.

Marta Kor - MK pisze...

czytałam wszystkie jej książki wydane w Polsce poza 1 romansem historycznym Serce Pełne Złota ;DD, a o Więzach Krwi pisałam - wznowienie ma inną nazwę. Jest śwetna!!! - http://mkczytuje.blogspot.com/2013/11/prawo-krwi-nora-roberts_25.html

Marta Kor - MK pisze...

uważam, ze zauważyłabyś różnicę, ale nie każdy musi lubić to samo;)

Marta Kor - MK pisze...

no właśnie, ale książka fajna!!

Edyta - Zapiski spod poduszki pisze...

Tez tak sądzę, bo Stelle to jednak same romanse i obyczajówki, a Roberts to jeszcze kryminały i fantastyka :)

Joanna - Niedopisanie pisze...

Właśnie zawsze myślałam, że będę w tym gronie osób zirytowanych, ale muszę się przekonać. :)

Katarzyna Meres pisze...

Recenzję przeczytam jutro, a książkę przy najbliższej okazji :)

Dominika S. pisze...

Nie czytałam jeszcze nic Nory Roberts, więc nie wiem, czego mogę się spodziewać po jej książkach, ale fabuła "Świadka" mnie zaintrygowała :)

DżoanaKa pisze...

Można się domyślić po ilości tytułów, które napisała. Ale w życiu nie spodziewałabym się, że może się spodobać płci męskiej :) tak jak pisałam przy okazji innej recenzjo Nory, tamtą przeczytam chętnie, bo ma wątki kryminalne; powyższa może też... a może jakiś konkretny tytuł z mocno rozbudowanym wątkiem kryminalnym byś poleciła?

Marta Kor - MK pisze...

wiesz co polecałabym:

Dotyk Śmierci - to moja ulubiona seria
http://mkczytuje.blogspot.com/2013/09/dotyk-smierci-jd-robb.html

Mroczne Tajemnice
http://mkczytuje.blogspot.com/2013/09/dotyk-smierci-jd-robb.html

Prawo Krwi
http://mkczytuje.blogspot.com/2013/11/prawo-krwi-nora-roberts_25.html

Ale te książki zawsze będą miały w sobie trochę Nory Roberts i jej sposobu pisania, który jest specyficzny i łatwo go poznać;)

Pauli pisze...

Fiu fiu ....no to teraz rzeczywiście mnie zaintrygowałaś. Hołd czytałam i pamiętam, że bardzo mi sie podobało :)

DżoanaKa pisze...

O właśnie, o Prawie krwi pisałam wyżej, że chętnie przeczytam. Domyślałam się, ze to raczej nie będzie zupełnie inna bajka i część jej stylu zawarty w niej będzie, ale wolę jak się coś dzieje podczas czytania. Tematy duchów w literaturze czy książkach też lubię, ale ta mnie jakoś nie porwała. Zanim przyszło co do czego, poczułam się "ululana" :D

Marta Kor - MK pisze...

jest świetna;)

kasia23112511 pisze...

Do fanki mi daleko bo czytałam bodajże jedną (a przynajmniej tyle pamiętam) książkę tej autorki, ale stosunkowo dobrze wspominam to spotkanie ;) "Świadek" wydaje się być kawałkiem dobrej powieści :)

Kiti pisze...

Bardzo lubię takie historie;) Może dzięki niej przekonam się do twórczości tej autorki.

Marta Kor - MK pisze...

może może jestem ciekawa;)

Marta Kor - MK pisze...

jest świetny;)

Marta Kor - MK pisze...

nie wszystko musi nam pasować! mnie najbardziej podobają się książki które napisała dobrych kilka lat temu;) kolejne zawsze zawierają w sobie jakieś podobne wzorce;)

Marta Kor - MK pisze...

to może warto spróbować??

Dominika S. pisze...

Spróbuję na pewno, jedną jej książkę mam nawet w domu, tylko nie pamiętam tytułu teraz :P

Alicja Magdalena pisze...

Zapowiada się ciekawie, chętnie bym ją przeczytała :)

Marta Kor - MK pisze...

polecam;)

Miqaisonfire.wordpress.com pisze...

Bardzo lubię powieści pani Roberts więc i tę na pewno kiedyś przeczytam!

Daria Urbanska pisze...

Uwielbiaaaam Nore Roberts : ) A ta pozycja mnie niesamowicie interesuje ! :)

Marta Kor - MK pisze...

i jest warta przeczytania;)

Marta Kor - MK pisze...

super! ja ją wręcz uwielbiam!

Małgorzata Zaczytana pisze...

Ale robię sobie spacerek po Twoim blogu :)...szkoda, ze zaraz muszę uciekać, bo pewnie dotarłabym do wszystkich powieści Nory...po kolei. Ale ja tu wrócę :D