Przenosiny bloga

Witajcie! Z rozrzewnieniem żegnam MK Czytuje - jednak cały ten blog, wszystkie posty i komentarze odnajdziecie na mojej stronie
Zapraszam Was na nią serdecznie!

piątek, 6 czerwca 2014

Samemu Bogu Chwała - Aleksander Kowarz

Od Atlantyku po rzekę Bug Europa została podzielona na prowincje i okręgi. Najbardziej liczącym się okręgiem został Rzym. Władzę w Watykanie sprawuje Rada Apostołów wraz z Papieżem. Jak do tego doszło? Lata wcześniej miasta Europy spłonęły w trakcie trwania Dżihadu, a pośród zgliszczy powstał nowy świat - Nowy Porządek, na którego czele stanął Kościół. Zyskał on niewyobrażalną władze, a Ci którzy się mu sprzeciwiają są ścigani, tępieni, zabijani. Każdy, kto nie zgadza się z prawem Kościoła jest buntownikiem, terrorystą, heretykiem. Gwardia zwana żołnierzami Kościoła jest bezlitosna i bezgranicznie wierzy w swoje powołanie. Ateron Kern jest jednym z nich - ku chwale Chrystusa wraz z przyjaciółmi z jednostki ma za zadanie zlikwidować heretycką sektę Katarów, lecz akcja nie idzie po myśli dowódców i żołnierzy - wielu z nich ginie. Kern jako ocalały postanawia wyrównać rachunki, dokonać zemsty, lecz jego wybory powodują, iż trafia w sam środek większej i bardziej rozległej wojny, która rozgrywa się od wielu lat. Świat, w który wnika jak i misje, które zostają mu powierzone mają o wiele głębsze dno niż myślał i są o wiele bardziej niebezpieczne. Jakie plany ma Kościół względem świata i swoich wiernych? Kto jest wrogiem, a kto przyjacielem? Czy zbliża się kolejna wojna? Pytań jest wiele, a odpowiedzi czekają na ich odkrycie...
Samemu Bogu Chwała to sensacja i thriller z wątkami fanatycznymi i kryminalnymi umieszczony w postapokaliptycznym świecie pełnym niewiadomych, lecz bardzo klimatycznym, trzymającym w napięciu. Książkę czytało mi się szybko i z ogromną przyjemnością, choćby z powodu wartkiej akcji. Świat przedstawiony w tej historii jest mroczny, ostry i okrutny niczym średniowieczna Inkwizycja. Bohaterowie są ludźmi z krwi i kości - posiadają wady i zalety, nie są kuloodporni i co najważniejsze popełniają błędy, ale i mają serca. Mimo nowoczesnej broni i technologii to dla mnie nadal historii o ludzkich charakterach, ich wadach, przywilejach i obsesjach - chęci władzy, kontroli i posiadania.
Samemu Bogu Chwała jest powieścią, która ukazuje Nam alternatywną rzeczywistość - co by było gdyby?, ale to także fantastyka, w której nie zabrakło tajnych organizacji i tajemnic, które zdecydowanie mogą zaszkodzić wpływowym jednostką. Znajdziemy w niej dobrze znane intrygi, spiski i tajemnice związane z kościołem katolickim. Zakończenie mocno zaskakuje, przeraża i pobudza wyobraźnie - najmroczniejsze z jego oblicz.
Podsumowując Samemu Bogu Chwała to historia z wartką akcją, świetnie przedstawionym postapokaliptycznym światem, tajemnicami i tajnymi organizacjami, które zadowolą każdego lubującego się w tej tematyce i takim osobom je polecę. 

Samemu Bogu Chwała, Aleksander Kowarz
e-book, 2014, s.441
Samemu Bogu chwała [Aleksander Kowarz]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE
                              
Wyzwania: Czytamy Fantastykę, Wyzwanie KryminalnePolacy nie gęsiW 200 książek dookoła świata, Europa da się lubić, Motyw zdrady w literaturzeGrunt to okładka
       


Nadal zmagam się z grypą, mam nadzieje, iż do weekendu przejdzie mi i będę mogła wrócić do świata żywych, za wszelkie zaniedbania przepraszam, łącznie z tymi wyznaniowymi i pozdrawiam ciepło! 

24 komentarze:

Anastazja pisze...

Skusiłabym się, jeżeli nadarzy się okazja. :)

Kiti pisze...

Brzmi całkiem interesująco. Możliwe, że mi się spodoba.

Katarzyna Meres pisze...

Ale ciekawa książka! Jaki pomysł na kreację świata!

Cyrysia pisze...

Wow! Podoba mi się projekt okładki. Naprawdę ciekawie zrealizowany. Od razu przykuwa uwagę. Co do tematyki, to już jestem mniej zainteresowana. Po prostu obecnie szukam czegoś zupełnie innego.

Lukaszlucky pisze...

Zazdroszczę tej lektury - bardzo fajny klimat. W sumie dobry film by można było z niej nakręcić. Szkoda że ja nie mam okazji do poczytania większej ilości takich niestandardowych książek. Brakuje mi dobrego fantasy, chlip ;(

Gosia J pisze...

To już kolejna pochlebna opinia, na temat tej książki, którą mam okazję czytać. Obie bardzo mnie zachęciły do sięgnięcia po nią. Niestety nie mam czytnika, a z tego co wiem jest wydana jako e-book i audiobook. Druga opcja odpada, bo ja książki raczej czytam, niż słucham, a pierwsza musi poczekać na lepsze czasy.

Wiedźma pisze...

Muszę przyznać, że czuję się zainteresowana :)

Avrea pisze...

zaciekawiłaś mnie ;)

Marta Kor - MK pisze...

mnie też, a książka jest naprawdę dobra, choć wiem, że to nie Twoje klimaty;)

Marta Kor - MK pisze...

;)

Marta Kor - MK pisze...

jest naprawdę fajna!

Marta Kor - MK pisze...

bardzo dobry pomysł!

Marta Kor - MK pisze...

to polecam mężowi;)

Marta Kor - MK pisze...

książka ma naprawdę fajny klimat;) to zapraszam do konkursu na blogu jest kilka fajnych fantasy, a w przyszłym miesiącu jeszcze coś dodam;)

Marta Kor - MK pisze...

to fajnie!

Marta Kor - MK pisze...

;)

Marta Kor - MK pisze...

brak czytnika czasem szkodzi;)

Beata P. pisze...

Zlikwidowanie Katarów? Niczym w XIII wieku we Francji...
Ciekawy pomysł na powieść postapo;)

Edyta - Zapiski spod poduszki pisze...

Jak wiesz mi także powieść przypadła do gustu, to właśnie ta mroczność mnie pochłonęła w trakcie jej lektury.

monalisap pisze...

Sporo elementów mnie przyciąga do powieści, ale się jeszcze wstrzymam, na razie mam inne lektury.

Marta Kor - MK pisze...

tak bardzo fajny!

Marta Kor - MK pisze...

tak Dysiu;)

Marta Kor - MK pisze...

wiem coś o tym;)

Małgorzata Zaczytana pisze...

Mam trochę mieszane uczucia, głównie z powodu wątków fantastycznych :(